Aktualności

Aktualności

Nowa witryna ARS-u

Od 3 grudnia Internet wzbogacił się o stronę Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej.

Zjazd saletyńskich przełożonych

Pięćdziesięciu przełożonych domów zakonnych oraz odpowiedzialnych za dzieła polskiej prowincji saletynów uczestniczyło w spotkaniu formacyjnym w Centrum Pojednania w Dębowcu.

Nowy numer Posłańca

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego...

Chorzy u Maryi obecnej i czuwającej

– Jesteśmy udręczeni – ciała nasze są udręczone, ale przychodzimy tu jako ludzie wiary, jako wierzący w szczególną obecność MN na tym miejscu i w jej opiekę nad nami; wierzący, że możemy sobie i naszym braciom i siostrom wyprosić potrzebne łaski – mówił podczas spotkania z chorymi w Dębowcu bp Jan Wątroba.

Uroczystości w Dębowcu (zapowiedź)

„Maryja towarzysząca uczniom” – to temat przewodni wszystkich czterech dni odpustu, który odbędzie się 13–16 września br. w bazylice Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. W gronie zaproszonych gości są biskupi rzeszowscy Jan Wątroba i Edward Białogłowski oraz biskup Marek Mendyk z Legnicy.

Odpowiadając na wezwanie Matki Bożej (wideo)

– Jeśli pozwolicie, by Pan Bóg dalej prowadził was ku obumieraniu, jeśli dalej pozwolicie być ziarnem, które w pada w żyzną glebę i obumiera, to będziecie przynosili coraz piękniejszy plon – zachęcał nowicjuszy składających pierwsze śluby zakonne ks. prowincjał Grzegorz Zembroń MS. 

Powołani, by służyć Bogu (wideo)

– Formacja zakonna prowadziła was do tego, byście stali się nowymi bukłakami, które będą w stanie przyjąć nowość Ewangelii – bo Ewangelia jest ciągle nowa, świeża i żywa – powiedział w homilii do kleryków składających śluby wieczyste ks. prowincjał Grzegorz Zembroń MS. 

Spotkanie młodych dobiegło końca (wideo)

W piątek 13 lipca gościnny Dębowiec pożegnał uczestników 31. Saletyńskiego Spotkania Młodych. 

Dzień powołania w Dębowcu (wideo)

Bp Rafał Markowski, Tomasz Budzyński i zespół Maleo Reggae Rockers byli gośćmi czwartego dnia Saletyńskiego Spotkania Młodych w Dębowcu.

Muniek Staszczyk u saletynów (wideo)

Mocne konferencje i świetna muzyka wypełniły trzeci dzień 31. Saletyńskiego Spotkania Młodych.

Co wydarzyło się 172 lata temu?

Corocznie 19 września wspominamy objawienie Matki Bożej w francuskiej wiosce La Salette.

Pomódl się z nami w 172. rocznicę!

W Internecie można znaleźć teksty brewiarza na uroczystość Najświętszej Maryi Panny z La Salette.

Młodzi z Ukrainy w Łanowicach

Codzienne Eucharystie z piękną oprawą muzyczną, ciekawe konferencje, warsztaty i spotkania w grupach, chwile wspólnej modlitwy oraz duża dawka dobrej zabawy pozwoliły młodzieży, która przyjechała do „ukraińskiego La Salette” w Łanowicach na zbliżenie się do Maryi i Jezusa.

Odszedł do Pana najstarszy saletyn

Z żalem, ale pełni wiary w życie wieczne informujemy, że we wtorek 7 sierpnia w wieku 100 lat zmarł ks. Josef von Rickenbach MS.

Strony

Więcej aktualności