Polska

70 członków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej od 12 do 14 maja w sanktuarium Płaczącej Matki w Dębowcu przeżywało doroczne rekolekcje.

Duchowym przewodnikiem czasu skupienia był duszpasterz z dębowieckiego sanktuarium ks. Jan Ślęczka MS. Głównym tematem konferencji i rozważań były objawienia Matki Bożej w Fatimie. Uczestnicy rekolekcji łączyli się duchowo z ojcem świętym Franciszkiem, który w tych dniach pielgrzymował do Portugalii i kanonizował Franciszka i Hiacyntę Marto. Droga krzyżowa ze świadectwami, inscenizacja wydarzeń z Fatimy przygotowana przez dzieci ze szkoły w Dębowcu, różaniec w intencji wynagradzającej pomagały członkom ARS wejść w tajemnicę wydarzeń sprzed 100 lat i wydobyć ich aktualne przesłanie. Uczestnicy rekolekcji aktywnie włączali się też w całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. – To upragniona i wyczekiwana przez wielu praktyka podczas naszych rekolekcji – podkreśla Iwona Józefiak, animatorka Apostolstwa.

Rekolektanci obejrzeli też film „Brat Bronisław z Dębowca”, który przybliżył im postać zmarłego przed 30 laty br. Bronisława Glanca MS, wielkiego propagatora kultu Matki Bożej Saletyńskiej i opiekuna chorych. W swoich modlitwach pamiętali również o nieobecnych oraz zmarłych braciach i siostrach ze wspólnoty. Czuwanie w „domu Matki” zakończyło się w niedzielę 14 maja uroczystą Eucharystią z udziałem pocztu sztandarowego ARS.

(gz / Iwona Józefiak)

Zdjęcie

Więcej aktualności