Polska

Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu w dniach 16-18 listopada br. gościło dwie grupy kursu Alfa, zorganizowane przez wspólnotę Synaj oraz Duszpasterstwo Akademickie „Tratwa” z Tarnowa.

Jednym z najistotniejszych elementów kursu jest weekend poświęcony Duchowi Świętemu. Taki właśnie weekend odbył się w Dębowcu. Obecne były dwie grupy kursu Alfa z Tarnowa: jedna, skupiająca osoby pracujące, zorganizowana przez wspólnotę Synaj przy parafii Księży Misjonarzy oraz druga, studencka, zorganizowana przez Duszpasterstwo Akademickie „Tratwa”.

Kurs Alfa to kurs ewangelizacyjny, składający się z 10 spotkań, których tematami są podstawy wiary chrześcijańskiej. Spotkania dotyczą osoby Jezusa, Ducha Świętego, zbawienia, Pisma świętego, wiary, modlitwy oraz głoszenia Dobrej Nowiny. Kurs jest skierowany do ludzi wierzących, poszukujących oraz ateistów. Mówi o podstawach chrześcijaństwa, lecz także przynosi wiele owoców ludziom głęboko wierzącym. Ma na celu pomoc ludziom ochrzczonym, którzy utracili wiarę lub którym nigdy jej nie przekazano. W związku z tym doskonale wpisuje się w dzieło nowej ewangelizacji.

Kurs Alfa rozpoczął się w anglikańskiej parafii pw. św. Trójcy w Londynie jako program wprowadzający nowych chrześcijan w wiarę. Rozpowszechnił się w latach 90., na początku w Wielkiej Brytanii, a następnie w innych krajach. Coraz więcej kościołów i grup odkrywało bowiem, że jest to efektywny, a zarazem nieformalny sposób na przedyskutowanie zagadnień związanych z chrześcijaństwem. Obecnie prowadzi się ponad 55 tys. kursów w 167 krajach świata. Kurs Alfa organizują i popierają wszystkie większe Kościoły chrześcijańskie. Ukończyło go ponad 18 mln ludzi na całym świecie.

(gz/pk)

Zdjęcie

Więcej aktualności