Polska

Już po raz piąty w dniach 9–11 czerwca br. najmłodsi z całej Polski spotkają się w sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance. Hasło tegorocznego Saletyńskiego Spotkania Dzieci brzmi: „Wskaż na Jezusa”.

Do Kobylanki Księża Misjonarze Saletyni zapraszają uczniów szkół podstawowych wraz z kapłanami, siostrami zakonnymi i opiekunami. Jak co roku organizatorzy zapewniają interesujący program.

W piątek 9 czerwca wieczorem uczestnicy spotkają się z królującym w kobylańskim sanktuarium Chrystusem Ukrzyżowanym. Jak wskazywać na Jezusa słowem i czynem, będą wyjaśniać dzieciom ks. Jan Gierlak MS oraz s. Teresa Pawlak ze zgromadzenia albertynek. W drugim dniu katecheta z Rzeszowa ks. Adam Cyran MS pomoże uczestnikom przygotować się i dobrze przeżyć sakrament pokuty. Wyobraźnię dzieci będą poruszać animacje plastyczne poprowadzone przez Annę Ferenc i jej przyjaciółki. W niedzielę 11 czerwca z krótkim koncertem wystąpi pochodzący z Kobylanki wybitny młody saksofonista Łukasz Dyczko. Uroczystą Eucharystię na zakończenie spotkania odprawi kustosz sanktuarium w Kobylance ks. Roman Gierek MS. O oprawę muzyczną całego Saletyńskiego Spotkania Dzieci zadba zespół ADHD z ks. Maciejem Kucharzykiem MS.

Saletyńskie Spotkanie Dzieci to nie tylko chwile modlitwy czy refleksji, lecz także dobra rozrywka dla dzieci. Sobotni „Taniec pod gwiazdami” poprowadzi znany już najmłodszym uczestnikom DJ Robert.

Pełny koszt uczestnictwa w Saletyńskim Spotkaniu Dzieci to 90 zł od osoby. Organizatorzy zapewniają nocleg, wyżywienie, opiekę medyczną, śpiewnik, identyfikator. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 maja przez internetowy formularz zgłoszeniowy, a w dniach 24–28 maja drogą e-mailową pod adresem dzieci@saletyni.pl.

Szczegółowe informacje, link do formularza zgłoszeniowego oraz dokumenty do pobrania można znaleźć na stronie www.dzieci.saletyni.pl oraz na profilu www.facebook.com/SaletynskieSpotkanieDzieci.

(gz)

Zdjęcie

Więcej aktualności