Aktualności

Aktualności

Koncert kolęd i pastorałek (wideo)

W sobotę, 5 stycznia, w parafi pw. Matki Bożej Saletyńskiej odbył się koncert kolęd i pastorałek zatytuowany „Ta święta noc...”.

Świąteczne życzenia Księdza Prowincjała (wideo)

„Życzę Wam, byście przy żłóbku nowonarodzonego Chrystusa doświadczyli, że właśnie On swoim światłem rozświetla wszystkie mroki naszego życia” – takie życzenia na Boże Narodzenie wszystkim współbraciom i czcicielom Matki Bożej Saletyńskiej składa ks. prowincjał Grzegorz Zembroń MS.

Wyspowiadaj się przed świętami

W przedświątecznym natłoku spraw nie można zapomnieć o duchowym przygotowaniu do Bożego Narodzenia. To dobry czas, by pojednać się z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.

Ruszyły przygotowania do XXXII Spotkań Młodych

Na początku grudnia organizatorzy spotkania młodzieży w Dębowcu podsumowali wakacyjną akcję i rozpoczęli prace nad przyszłorocznym czuwaniem. 

„Kanapka za złotówkę” na Polach Dialogu

„Kanapka za złotówkę”, której pomysłodawcą jest ks. Tomasz Krzemiński MS oraz sytuacja na Ukrainie to główne tematy spotkania, które odbyło się 12 grudnia 2018 r. w Polach Dialogu w Krakowie.

Nowa witryna ARS-u

Od 3 grudnia Internet wzbogacił się o stronę Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej.

Zjazd saletyńskich przełożonych

Pięćdziesięciu przełożonych domów zakonnych oraz odpowiedzialnych za dzieła polskiej prowincji saletynów uczestniczyło w spotkaniu formacyjnym w Centrum Pojednania w Dębowcu.

Nowy numer Posłańca

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego...

Chorzy u Maryi obecnej i czuwającej

– Jesteśmy udręczeni – ciała nasze są udręczone, ale przychodzimy tu jako ludzie wiary, jako wierzący w szczególną obecność MN na tym miejscu i w jej opiekę nad nami; wierzący, że możemy sobie i naszym braciom i siostrom wyprosić potrzebne łaski – mówił podczas spotkania z chorymi w Dębowcu bp Jan Wątroba.

Uroczystości w Dębowcu (zapowiedź)

„Maryja towarzysząca uczniom” – to temat przewodni wszystkich czterech dni odpustu, który odbędzie się 13–16 września br. w bazylice Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. W gronie zaproszonych gości są biskupi rzeszowscy Jan Wątroba i Edward Białogłowski oraz biskup Marek Mendyk z Legnicy.

Objawienie na drzwiach

K+M+B czy C+M+B? Mam wrażenie, że to jałowy spór o rzeczy drugorzędne, który tylko powoduje zamęt w głowach zwykłych katolików.

Co wydarzyło się 172 lata temu?

Corocznie 19 września wspominamy objawienie Matki Bożej w francuskiej wiosce La Salette.

Pomódl się z nami w 172. rocznicę!

W Internecie można znaleźć teksty brewiarza na uroczystość Najświętszej Maryi Panny z La Salette.

Strony