ks. Stanisław Pienta

Żył w latach

(1906-1972)
Urodził się 24 kwietnia 1906 r. w Dąbrowej, parafia Trzciana, jako syn Andrzeja i Klary Nowak. Chrzest otrzymał 29 kwietnia 1906 r. w Trzcianie. W latach 1919-1926 ukończył Małe Seminarium w Dębowcu. Nowicjat rozpoczął 8 września 1926 r. w Dębowcu. Pierwszą profesję zakonną złożył 9 września 1927 r. w Dębowcu na ręce ks. prowincjała Salomona Schalbettera, zaś wieczystą 3 października 1930 r. w Salmacie. W latach 1927-1933 odbył studia filozoficzne na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, ukończone stopniem licencjusza filozofii i teologii. Święcenia kapłańskie otrzymał 3 lipca 1932 r. w Rzymie z rąk ks. kard. Marchetti Selvaggiani. Placówki i urzędy: 1933-1936 wikariusz i katecheta w Stanisławowie, 1936-1937 misjonarz i wikariusz w Ware, 1937-1942 wikariusz w Beauséjour, 1942 (IX-XII) wikariusz w Ware, 1942-1947 superior w Olivet, 1947-1953 misjonarz, ekonom i spowiednik w Olivet, 1953-1954 misjonarz w Elma, 1954-1962 superior w Milwaukee, 1962-1970 misjonarz, ekonom i spowiednik w Milwaukee, 1970-1972 rezydent i spowiednik w Olivet. Zmarł 19 września 1972 r. w Olivet. Pochowany 22 września na cmentarzu w Twin Lakes.