Dom Rekolekcyjny Maleńka

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy "Maleńka"
 
ul. Tuwima 5
34-500 Zakopane
tel.: +48 18 206 69 79
tel. kom.: +48 797 907 187
e-mail: drmalenka@saletyni.pl
skype: drmalenka
Internet: www.drmalenka.saletyni.pl

 
Do Zakopanego Księża Misjonarze Saletyni przybyli w 1958 roku i zamieszkali przy ul. Tuwima 5 w niewielkiej willi Maleńka, dziś już nieistniejącej. Na jej miejscu wybudowano zupełnie nowy obiekt o charakterze domu rekolekcyjno-wypoczynkowego. Od momentu wbicia w ziemię pierwszej łopaty, upłynęło cztery lata, tyle trwała budowa nowego domu, rozpoczęta w 2004 roku, przy ofiarnym wsparciu i zaangażowaniu wielu ludzi. Odpowiedzialnymi za dzieło budowy na przestrzeni tych kilku lat byli: ks. Fryderyk Wyrostek MS, ks. Jan Potoplak MS oraz ks. Władysław Wichniarz MS. 

Dom rekolekcyjny "Maleńka" położony jest w bardzo spokojnej, pełnej zieleni części Zakopanego, na Parcelach Urzędniczych, blisko centrum miasta (5 min. od Krupówek) i wyjść na górskie szlaki. Dom może pomieścić 50 osób. Szczególnym miejscem w domu jest kaplica poświęcona Matce Bożej Saletyńskiej. Przybywający do "Maleńkiej" mogą skorzystać z pokoi z łazienkami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. W każdym z pokoi jest dostęp do internetu i telewizji. Pokonywanie kolejnych kondygnacji ułatwia winda osobowa. Do dyspozycji gości są sale: konferencyjna i rekreacyjna, a także jadalnia. Wszystko wykonane w przepięknym stylu góralskim.

W Maleńkiej znajduje się także siedziba Saletyńskiego Duszpasterstwa Powołaniowego, zajmującego się pracą na rzecz nowych powołań oraz Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette, działający od 1998 roku. Jest to organizacja pożytku publicznego, na którą każdy może przekazać 1% podatku od swoich dochodów.