br. Ignacy Grygiel

Żył w latach

(1903-1992)
Urodził się 30 stycznia 1903 r. w Woli Brzosteckiej, jako syn Józefa i Katarzyny Kowalskiej. Nowicjat rozpoczął 15 listopada 1934 r. w Hurku. Pierwszą profesję zakonną złożył 17 listopada 1935 r. w Hurku na ręce ks. mistrza Alojzego Połoma, wieczystą 5 listopada 1946r. w Dębowcu na ręce ks. Franciszka Czarnika. W latach 1935-1953 przebywał w Dębowcu, pracując w administracji „Posłańca” oraz w kancelarii apostolskiej, 1953-1954 przebywał w Warszawie-Włochach, 1954-1979 pracował w kancelarii apostolskiej w Dębowcu, 1979-1980 przebywał w Krakowie przy ul. Koszalińskiej 12, 1980-1992 pracował w kancelarii apostolskiej w Dębowcu. Zmarł 5 grudnia 1992 r. w klasztorze w Dębowcu. Pochowany 7 grudnia w grobowcu saletyńskim na cmentarzu parafialnym w Dębowcu.