ks. Adam Mitraszewski

Żył w latach

(1961-2006)
Urodził się 1 grudnia 1961 r. w Trzciance jako syn Norberta i Heleny Hałabis. Chrzest otrzymał 17 grudnia 1961 r. parafii św. Jana Chrzciciela w Trzciance. Nowicjat rozpoczął 7 września 1980 r. w Dębowcu. Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1981 r. W latach 1981-1987 odbył studia filozoficzno-teologiczne na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Profesję wieczystą złożył 22 grudnia 1985 r. w Dębowcu. Święcenia kapłańskie przyjął 9 maja 1987 r. w Dębowcu z rąk ks. biskupa Moskwy. Placówki i urzędy: 1987-1989 katecheta w Olsztynie, 1989-1992 katecheta w Rzeszowie, 1992-1994 rezydent w Zwięczycy posługujący w grupie rekolekcyjno-misyjnej, 1994-2001 rezydent w Warszawie posługujący w grupie rekolekcyjno-misyjnej, 2001-2002 pomoc duszpasterska Sobieszewie, 2002-2006 pomoc duszpasterska w Kuźnicy Czarnkowskiej. Zmarł 17 grudnia 2006 r. w Pile. Pochowany na cmentarzu parafialnym w Trzciance.