ks. Antoni Dudek

Żył w latach

(1912-1998)
Urodził się 2 czerwca 1912 r. w Żmiący k. Limanowej, jako syn Michała i Małgorzaty Oleksy. Chrzest przyjął 3 czerwca 1912 r. W latach 1923-1930 ukończył Małe Seminarium w Dębowcu. Nowicjat rozpoczął 2 lipca 1930 r. w Hurku. Pierwszą profesję zakonną złożył 2 lipca 1931 r. w Hurku na ręce ks. prowincjała Salomona Schalbettera, a wieczystą 2 lipca 1934 r. w Dębowcu na ręce ks. Michała Bielaka, wikariusza prowincjalnego. W latach 1931-1937 odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Dębowcu. Święcenia kapłańskie otrzymał 20 czerwca 1937 r. w Przemyślu z rąk ks. biskupa Franciszka Bardy. Placówki i urzędy: 1937-1938 ekonom w Hurku, 1938 (II-XI) wikariusz i katecheta w Kobylance, 1938-1940 wikariusz w Rosario Paganini, 1940-1945 wikariusz w Villa Dominico, 1945-1946 wikariusz w Santa Fé, 1946-1950 redaktor „El Messajero” w Cordobie Barrio Yoffre, 1947-1952 mistrz nowicjatu w Cordobie, 1950-1952 redaktor „El Messajero” w Cordobie Barrio Yoffre, 1952-1958 dyrektor Małego Seminarium w Santa Rosa, 1958-1966 wikariusz i redaktor „El Messajero” w Cordobie Barrio Yoffre, 1966-1989 przebywał w Olivet i był proboszczem w parafii św. Kazimierza w Chicago, 1989-1996 spowiednik i rezydent w Twin Lakes, 1996-1998 rezydent w Milwaukee, gdzie zmarł 29 września 1998 r. Pochowany 2 października na cmentarzu w Twin Lakes.