ks. Antoni Zehner

Żył w latach

(1877-1932)
Urodził się 25 września 1877 r. w Tourtemagne, kanton Valais (Szwajcaria), jako syn Antoniego i Marii Morency. Chrzest przyjął 28 września 1877 r. W latach 1889-1895 uczęszczał do Małego Seminarium Misjonarzy Matki Bożej z La Salette w Loéche, Corps i Grenoble (Francja). Nowicjat rozpoczął 21 czerwca 1896 r. u Misjonarzy Matki Bożej w Sanktuarium w La Salette. Pierwszą profesję zakonną złożył 21 czerwca 1897 r. w La Salette na ręce ks. superiora Józefa Perrin, zaś wieczystą 8 grudnia 1905 r. w Suzie na ręce ks. generała Józefa Perrin. W latach 1897-1903 odbył studia filozoficzno-teologiczne na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, ukończone stopniem doktora teologii. Święcenia kapłańskie otrzymał 11 kwietnia 1903 r. w Rzymie z rąk ks. kard. P. Respighi. Placówki i urzędy: 1903-1907 sekretarz redakcji „Bulletin” w Tournai, 1907-1911 profesor i prefekt Małego Seminarium w Puźnikach, 1910-1911 wikariusz w parafii Barysz, 1911-1914 wikariusz w Westfield, 1914-1915 misjonarz w Kanadzie, 1915-1920 wikariusz w Westfield, 1920-1922 wikariusz w Ware, 1922-1923 wikariusz w Westfield, 1923-1924 misjonarz w Hartford, 1924-1928 prefekt Małego Seminarium w Mörschwil, 1928-1932 kapelan SS. Urszulanek w Angleterre. Zmarł 16 sierpnia 1932 r. Pochowany 18 sierpnia na cmentarzu w Mörschwil.