ks. Eugeniusz Picard

Żył w latach

(1880-1964)
Urodził się 20 grudnia 1880 r. w St. Sixte, Isère (Francja), jako syn Józefa i Henryki Tirard-Gatel. Chrzest przyjął 20 grudnia 1880 r. W latach 1893-1897 ukończył Małe Seminarium Misjonarzy Matki Bożej z La Salette w Corps i Grenoble (Francja). Nowicjat rozpoczął 21 czerwca 1897 r. u Misjonarzy Matki Bożej z La Salette w sanktuarium w La Salette. Pierwszą profesję zakonną złożył 21 czerwca 1898 r. w La Salette na ręce ks. Jana Klaudiusza Villard, zaś wieczystą 3 kwietnia 1904 r. w Rzymie na ręce ks. Augusta Blache. W latach 1898-1904 odbył studia filozoficzno-teologiczne na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, ukończone stopniem licencjusza teologii. Święcenia kapłańskie otrzymał 2 kwietnia 1904 r. w Rzymie z rąk ks. kard. P. Respighi. Placówki i urzędy: 1904-1905 prefekt kleryków w Rzymie, 1905-1908 wikariusz i profesor Małego Seminarium w Puźnikach, 1908-1912 proboszcz w Puźnikach, 1911-1912 przełożony w Puźnikach, 1916-1918 internowany do obozu w Drosendorf przez wojska austriackie, gdzie pełnił posługę kapelana, 1921-1922 ekonom w Tournai, 1922-1928 ekonom w Grenoble, 1926-1933 ekonom generalny, 1928-1933 ekonom we Fryburgu, 1933-1958 superior i proboszcz w Vuisternans-en-Ogoz, 1958-1964 spowiednik w Bouleyres. Zmarł 9 marca 1964 r. w Broc Bouleyres, pochowany 12 marca na miejscowym cmentarzu.