ks. Jan Potyrała

Żył w latach

(1932-1972)
Urodził się 2 grudnia 1932 r. w Padwi k. Mielca, jako syn Macieja i Agnieszki Kowalik. Chrzest przyjął 3 grudnia 1932r. w Padwi. W latach 1949-1952 ukończył Małe Seminarium w Dębowcu i w Rzeszowie, prowadzone przez saletynów. Nowicjat rozpoczął 8 września 1950 r. w Dębowcu. Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1951 r. w Dębowcu na ręce ks. prowincjała Augusta Gauthier, zaś wieczystą 8 września 1955 r. w Krakowie na ręce ks. Stanisława Zawiszy. W latach 1953-1959 odbył studia filozoficzno-teologiczne najpierw w WSD w Dębowcu (1953-1955), później na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (1955-1959), uzyskując tytuł magistra teologii. Święcenia kapłańskie otrzymał 19 kwietnia 1959 r. w Lublinie z rąk ks. biskupa Piotra Kałwy. Placówki i urzędy: 1959-1961 wikariusz i katecheta w Rzeszowie, 1961-1962 wikariusz i katecheta w Kobylance, 1962-1963 wikariusz i katecheta w Prabutach, 1963-1965 wikariusz i katecheta w Trzciance, 1965-1966 misjonarz i pomoc duszpasterska w Łętowem, 1966-1967 misjonarz i pomoc duszpasterska w Warszawie, 1967-1969 misjonarz w Dębowcu, 1969-1971 misjonarz, wikariusz i katecheta w Sobieszewie, 1971-1972 misjonarz, wikariusz i katecheta w Resku. Zginął śmiercią tragiczną 28 kwietnia 1972 r., na skutek wypadku drogowego, po uderzeniu motocyklem w samochód. Pochowany 1 maja na cmentarzu parafialnym w Padwi.