ks. Jerzy Proch MS

Żył w latach

(1954-2009)
Urodził się 8 lipca 1954 r. Trzciance jako syn Antoniego i Moniki Rosada. Chrzest otrzymał 22 sierpnia 1954 r. parafii św. Jana Chrzciciela w Trzciance. Nowicjat rozpoczął 7 września 1974 r. w Dębowcu. Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1975 r. W latach 1975-1981 odbył studia filozoficzno-teologiczne na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Profesję wieczystą złożył 8 września 1980 r. w Dębowcu. Święcenia kapłańskie przyjął 17 maja 1981 r. w Krakowie na Wawelu z rąk ks. kard. Franciszka Macharskiego. Placówki i urzędy: 1981-1982 katecheta w Dębowcu, 1982-1985 katecheta w Rzeszowie, 1985-1986 r. katecheta w Kobylance, 1986-2009 skierowany do pomocy duszpasterskiej w ramach prowincji szwajcarskiej w Sindelfingen (Niemcy), w 1989 przeszedł do Prowincji szwajcarskiej. Zmarł 16 stycznia 2009 r. w Engerazhofen (Niemcy). Pochowany na cmentarzu parafialnym w Trzciance.