ks. Józef Haraczewski

Żył w latach

(1932-2004)
Urodził się 9 listopada 1932 r. w Woli Wadowskiej-Mielec jako syn Franciszka Haracz i Marii Gaj. Chrzest otrzymał 16 listopada 1932 r. w parafii św. Apolinarego. Nowicjat rozpoczął 7 września 1951 r. w Dębowcu. Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1952 r. i w 1953 r. otrzymał świadectwo dojrzałości w Dębowcu. W latach 1955-1959 odbył studia filozoficzno-teologiczne w Lublinie. Profesję wieczystą złożył 3 maja 1957 r. w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 19 kwietnia 1959 r. w Lublinie z rąk ks. biskupa Kałwy. Placówki i urzędy: 1959-1961 wikariusz w Resku, 1961-1962 Łętowe jako kuracjusz, 1962-1963 wikariusz w Kobylance, 1963-1966 ekonom w Dębowcu, 12 marca 1964 r. zmienia nazwisko z Haracz na Haraczewski, 1966-1971 wikariusz w Trzciance, 1971-1974 wikariusz i katecheta w Sobieszewie-Świbno, 1974-1977 włączony do wspólnoty w Dębowcu, 1977-1980 rezydent a następnie wikariusz w Trzciance, 1980-1981 dyrektor kancelarii w Dębowcu, 1981-1987 dyrektor rezydencji w Olsztynie, 1987-2004 kapelan PDPS w Trzciance i rezydent. Zmarł 29 grudnia 2004 r. w Trzciance gdzie został pochowany na cmentarzu parafialnym.