ks. Józef Jaworski

Żył w latach

(1912-1954)
Urodził się 7 września 1912 r. w Lansford (USA), jako syn Jana i Marii Kociołek. Nowicjat rozpoczął 1 czerwca 1937 r. u Misjonarzy Matki Bożej z La Salette w Bloomfield. Pierwszą profesję zakonną złożył 2 czerwca 1938 r. w Bloomfield na ręce ks. Francisa Kirby, a wieczystą 2 czerwca 1941 r. w Altamont na ręce ks. Antoniego Bruzas. W latach 1938-1943 odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Altamont. Święcenia kapłańskie otrzymał 19 czerwca 1943 r. w katedrze Albany z rąk ks. biskupa Gibbonsa. Placówki i urzędy: 1943-1945 wikariusz w Bassfield, 1945-1948 prefekt w Hartford, 1948-1954 proboszcz i superior w Jefferson City. Zmarł po ciężkiej chorobie 23 grudnia 1954 r. w Jefferson City. Pochowany 30 grudnia na cmentarzu parafialnym św. Benedykta w Jefferson City.