ks. Józef Piszczałka

Żył w latach

(1894-1964)
Urodził się 20 czerwca 1894 r. w Baryszy, jako syn Jakuba i Marii Mierzwiak. Chrzest otrzymał 22 czerwca 1894 r. w Baryszy. W latach 1907-1914 ukończył Małe Seminarium w Puźnikach i w Dębowcu. Nowicjat rozpoczął 19 września 1916 r. w Dębowcu. Pierwszą profesję zakonną złożył 19 września 1917 r. w Dębowcu na ręce ks. superiora Salomona Schalbettera, zaś wieczystą 19 września 1920r. we Fryburgu na ręce ks. superiora Emile Plante. W latach 1917-1922 odbył studia filozoficzno-teologiczne na Uniwersytecie we Fryburgu, i tam 9 lipca 1922 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Placówki i urzędy: 1922-1923 proboszcz w Bonfontaine (Szwajcaria), 1923-1924 prefekt sierocińca w Villeurbanne (Francja), 1924-1926 wikariusz w Ware, 1926-1927 superior i proboszcz w Ware, 1927-1949 superior i proboszcz w Nashua, 1940-1946 asystent prowincjalny, 1949-1959 misjonarz w Westfield, 1959-1964 asystent generalny. Zmarł 19 stycznia 1964 r. w Rzymie i tam pochowany 22 stycznia na cmentarzu św. Wawrzyńca.