ks. Leon Mikuła

Żył w latach

(1932-1969)
Urodził się 7 kwietnia 1932 r. w Wampierzowie, jako syn Władysława i Antoniny Kuna. Chrzest przyjął 10 października 1932 r. w Wadowicach Dolnych. Ukończył Małe Seminarium w Dębowcu i w Rzeszowie, prowadzone przez Misjonarzy Matki Bożej z La Salette. Nowicjat rozpoczął 8 września 1950 r. u Misjonarzy Matki Bożej z La Salette w Dębowcu. Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1951 r. w Dębowcu na ręce ks. prowincjała Augusta Gauthier, zaś wieczystą 8 września 1954 r. w Krakowie na ręce ks. prowincjała Bronisława Młynarskiego. W latach 1953-1959 odbył studia filozoficzno-teologiczne w WSD w Dębowcu (1953-1955) i w WSD w Lublinie (1955-1959). Święcenia kapłańskie otrzymał 19 kwietnia 1959 r. w Lublinie z rąk ks. biskupa Piotra Kałwy. Placówki i urzędy: 1959-1962 wikariusz i katecheta w Kuźnicy Czarnkowskiej, 1962-1966 wikariusz i katecheta w Resku, 1966-1967 wikariusz i katecheta w Sobieszewie, 1967-1968 wikariusz i katecheta w Rzeszowie. 18 lipca 1968 r. opuścił Zgromadzenie i przeszedł do diecezji przemyskiej, obejmując funkcję wikariusza w parafii Michałówka. Zmarł 10 lutego 1969 r. w Michałówce. Pochowany 13 lutego 1969 r. na cmentarzu parafialnym w Wadowicach Dolnych.