ks. Stanisław Przysiężniak

Żył w latach

(1922-1968)
Urodził się 8 lutego 1922 r. w miejscowości Krupe k. Krasnegostawu, jako syn Józefa Szewczuka i Marii Przysiężniak. Nowicjat rozpoczął 4 sierpnia 1951r. u Misjonarzy Matki Bożej z La Salette w Olivet. Pierwszą profesję złożył 5 sierpnia 1952 r. w Olivet na ręce ks. Michała Bielaka, zaś wieczystą 5 sierpnia 1956 r. w Olivet na ręce ks. Władysława Sajka. Święcenia kapłańskie otrzymał 30 maja 1959 r. w Joliet, Illionis. Placówki i urzędy: 1959-1963 wikariusz w Beauséjour, 1963-1966 wikariusz w Port Arthur, 1966-1968 superior i proboszcz w Balmertown. Zmarł 5 lutego 1968 r. w Balmertown (Kanada). Pochowany 8 lutego na cmentarzu w Twin Lakes.