ks. Walenty Kustosz

Żył w latach

(1909-1981)
Urodził się 11 października 1909 r. w Brookfield, jako syn Stanisława i Magdaleny Siskey. Nowicjat rozpoczął 1 lipca 1930 r. u Misjonarzy Matki Bożej z La Salette w Bloomfield. Pierwszą profesję zakonną złożył 6 września 1931 r. w Bloomfield na ręce ks. Alberta Rosset, zaś wieczystą 2 lipca 1934 r. w Altamont na ręce ks. Edwina Egana. W latach 1931-1939 odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Altamont. Święcenia kapłańskie otrzymał 3 czerwca 1939 r. w katedrze w Albany z rąk ks. biskupa Gibbonsa. Placówki i urzędy: 1939-1940 wikariusz w Beauséjour, 1940-1944 socjusz i ekonom w Bloomfield, 1944-1947 wikariusz i ekonom w Ware, 1947-1974 superior i proboszcz w Ware, 1974-1981 misjonarz w Bondsville. Zmarł 22 grudnia 1981 r. w Bondsville i tam 24 grudnia został pochowany.